DÜNYAYI KURTARAN KADINLARDA ARA

Uyarılar


Dünyayı Kurtaran Kadınlar Almanya'da faaliyet gösteren MeLuna firmasının ürünlerine ulaşmanız için kolaylaştırıcı rolündedir ve yasal bir statüsü yoktur (dağıtımcı, şirket, dernek vb.). İthalat yapmaz, stok tutmaz ve ürün göndermez.

http://www.me-luna.eu adresinde, İngilizce ya da Almanca olarak, burada tanıttığımız  ürünlerin online satışı yapılmaktadır. Bu siteden Paypal ya da havale yoluyla sipariş vermeniz mümkündür.

Sipariş vermek için bizden destek almak istediğinizde ürünleri sizin için Almanya'dan kendi adresinize sipariş ediyoruz. Şimdiye kadar siparişler hep 7-10 gün içinde teslim edilmekle birlikte kesin teslim tarihi veremiyoruz. 30 gün içinde siparişiniz elinize ulaşmaz ve firmaya iade edilirse  ödemenizi size iade ediyoruz (henüz hiç yaşanmadı :) ).

MeLuna'nın kullanımı, temizlenmesi, malzeme özellikleri vb. bilgiler tamamen üretici firmadan edinilerek bilgi vermek amacıyla Türkçeye çevrilmiştir. Orijinal bilgi ve belgeler üretici firmanın http://www.me-luna.eu adresli web sitesinden edinilebilir.

MeLuna tıbbi plastikten (TPE-termoplastik elastomer) üretilmiş olmakla birlikte tıbbi bir cihaz/aparat değildir. Yurtdışında marketlerde satılmakta olan bir tüketim malıdır. MeLuna kullanımının sağlığınıza etkileri konusunda mutlaka doktorunuza danışın.

Üretici firmadan alınan bilgiler doğrultusunda MeLuna'nın
-löşi akıntısı (doğum sonrası) için
-spiral kullananlar
-kızlık zarı olarak bilinen himenin yırtılmasından sakınanlar
tarafından kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

Spiral kullanıcıları doktorlarına danışıp spiral iplerini kısalttırarak kabı kullanmaktadır. Fakat üretici firma yaşanabilecek sıkıntılar konusunda sorumluluk kabul etmemektedir.

MeLuna vajina florasını ve pH'ını bozmadığı, emici olmadığı, vücutta herhangi bir kalıntı bırakmadığı ve tek kullanımlık ürünlerin AKSİNE sterilize edilebilir olduğu için jinekolojik rahatsızlıkları engelleyen bir ürün olarak tanıtılmaktadır. Fakat bunlar tıbbi tavsiye olarak alınmamalıdır.

Bu güne kadar literatüre geçmiş ve  menstruasyon kabı kullanımıyla ilişkilendirilmiş sadece bir toksik şok vakası olmuştur, (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4556184/pdf/jidmm-26-218.pdf). Söz konusu menstruasyon kabı farklı bir markaya aittir ve malzemesi de MeLuna'dan farklıdır. Fakat raporda da belirtildiği gibi kap tamponda olduğu gibi emiciliği ve tahriş ediciliği ile toksik şok riskini arttırmamakta, ancak vajina duvarında yaralanma olursa enfeksiyon riski oluşmaktadır. Dolayısıyla vajina durvarında herhangi bir tahriş ya da yaralanma olduğunda menstruasyon kabı kullanımına ara vermek güvenli olacaktır.

MeLuna kullanmayı düşünüyorsanız ve vajinal kuruluk, mantar enfeksiyonu vb. jinekolojik rahatsızlıklarınız varsa doktorunuza danışın. MeLuna kullanımından sonra bunlar ortaya çıktıysa lütfen doktorunuza başvurun. Enfeksiyon durumunda kabınızı kullanmaya devam etmek isterseniz 3 ölçek suya 1 ölçek oksijenli su (eczanelerde satılan kullanıma hazır seyreltilmiş hidrojen peroksit) içinde bir saat bekletip ardından iyice kurumasını bekleyin. Aynı işlemi saklama kesesine de yapın.

Vajina içinde vücut sıcaklığında kandaki demirin malzemeye sabitlenmesi nedeniyle kabınızın rengi zamanla değişebilir. Bu renk değişimi tamamen demirden kaynaklıdır ve sağlığınıza olumsuz etkisi yoktur. Kabı 3 ayda bir gibi düzenli aralıklarla oksijenli su çözeltisinde bekleterek renk değişikliğini giderebilirsiniz.

MeLuna'nın sekiz boy seçeneği, üç sertlik derecesi ve 4 kulp seçeneği bulunur. Her kullanıcının fiyolojisi ve ihtiyaçları eşsiz ve ölçülemez olduğu için ne yazık ki seçtiğiniz MeLuna'nın size uygun olacağına dair garanti verilmemektedir. MeLuna bir kişisel bakım ürünü olduğu için üretici firma herhangi bir koşulda iade kabul etmemektedir.

2 yorum:

  1. Riası yani spirali olan hiçbir kadın yok mu kullanan acaba? Sonuçta en azından denize girmek için tampon kullanıyorum. Bu konuda size gelen bir deneyim var mı?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. merhaba, spiral ve kap kullanan biriyle yazışmıştık, doktorundan spiralin ipini kısaltmasını istediğini söylemişti... siz de doktorunuzla görüşebilirsiniz belki

      Sil

Popüler Yayınlar