DÜNYAYI KURTARAN KADINLARDA ARA

16.7.15

PERİ: doğal, yerel, ekolojik üretim deniz süngeri

Çok heyecan verici bir gelişmeyle karşınızdayım. Bugüne kadar MeLuna kaplar gibi yine Almanya'dan temin ettiğimiz menstruasyon amaçlı deniz süngerlerine daha da ucuz ve daha bile ekolojik bir alternatif buldum!

PERİ DOĞAL SÜNGERLERİ

Peri süngerler TÜBİTAK destekli bir projenin ürünü. Projenin amacı sayıları gittikçe azalan bir canlı olan deniz süngerlerinin çoğaltılması. Proje Saroz Körfezi'nden alınan bireylerin çoğaltılıp bir kısmının tekrar deniz altına yerleştirilmesi, bir kısmının da satılarak projenin sürdürülebilirliğinin sağlanmasını içeriyor. Yani sünger alarak Saroz Körfezi'nde yaşayan süngerlerin çoğalmasına destek oluyoruz.  

PERİ sünger çeşitli boylarda ve kullanımlar için sünger üretiyor. Süngerlerin hiçbiri beyazlatma işlemine tabi tutulmuyor ancak menstruasyon süngerlerinin vajina duvarını tahriş etmemesi için işlenmesi gerektiğinden sipariş verdiğinizde menstruasyon süngeri istediğiniz belirtmeniz gerekli. Piyasadaki tüm menstruasyon süngerlerinin bu işlemden geçmesi zorunlu.

10*10 CM BOYUTLARINDAKİ MENSTRUASYON SÜNGERİNİN FİYATI 15 TL.

Ayrıca Ağustos sonuna kadar devam edecek harika bir kampanya ile iki sünger alana bir tane, dört sünger alana ise kargo ücretini hediye ediyorlar. İster birkaç yıllık menstruasyon süngeri ihtiyacınızı bir seferde alın, ister menstruasyon süngeri yanında kendiniz ve aileniz için mis gibi doğal temizlik süngerleri edinin.

Temizlik amaçlı PERİ sünger çeşitleri:
10*10 cm 15 TL
15*15 cm 20 TL
20*20 cm 25 TL

Deniz süngeri %100 organik malzeme dışında hiçbir şey içermez. Islandığında yumuşayarak vajinanın şeklini alan süngerlerin kullanım süresi 1 yıldır. Sünger yoğun günlerde 2-3 saatte, hafif günlerde 4-6 saatte bir çıkarılmalı, soğuk su ile durulandıktan sonra (sıcak su kanı pıhtılaştıracağı için) tekrar yerleştirilmelidir. İstenirse yerleştirmeden önce bir kez de ılık suyla yıkanabilir. Menstruasyon döngünüz başlamadan önce ve bittikten sonra temizlik için süngerin sirkeli su ya da 3/1 oranında seyreltilmiş oksijenli suda bir kaç saat bekletilmesi dezenfeksiyon sağlayacaktır. Çay ağacı yağı damlatılmış su da dezenfeksiyon için kullanılabilir. Süngeri ısıtmadan doğal olarak kurumaya bırakın ve kuru ve serin bir ortamda saklayın. Süngerler orijinal boyutuyla denendikten sonra arzu edilirse kesilerek küçültülebilir. Ayrıca akıntınız fazla ise iki tanesi aynı anda da kullanılabilir. Doğal sünger kesinlikle KAYNATILMAMALIDIR ve çamaşır suyu gibi kimyasallarla TEMİZLENMEMELİDİR. Eğer vajinal bir enfeksiyon yaşarsanız daha önce kullandığınız süngeri atarak yeni bir sünger kullanmaya başlamanız tavsiye edilir. Deniz süngeri kullanım ömrü dolduğunda tamamen doğada çözünebilir, hiçbir kirlilik yaratmayan bir atıktır; bahçenize, saksılarınıza gömebilir, kompost yığınınıza atabilirsiniz.

Sünger kullanımı hakkında sorularınız için bana, siparişleriniz için 0 543 8202828 nolu telefondan sevgili Rıza Öktem'e ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar