DÜNYAYI KURTARAN KADINLARDA ARA

Uyarılar


Dünyayı Kurtaran Kadınlar Almanya'da faaliyet gösteren MeLuna firmasının ürünlerine ulaşmanız için gönüllü bir kolaylaştırıcı rolündedir ve yasal bir statüsü yoktur (dağıtımcı, şirket, dernek vb.).

http://www.me-luna.eu adresinde, İngilizce ya da Almanca olarak, burada tanıttığımız  ürünlerin online satışı yapılmaktadır. Bu siteden Paypal ya da havale yoluyla sipariş vermeniz mümkündür.

Sipariş vermek için bizden destek almak istediğinizde ürünleri sizin için Almanya'dan kendi adresinize sipariş ediyoruz. Şimdiye kadar siparişler hep 7-10 gün içinde teslim edilmekle birlikte kesin teslim tarihi veremiyoruz. 30 gün içinde siparişiniz elinize ulaşmazsa ödemeniz iade ediliyor.

MeLuna'nın kullanımı, temizlenmesi, malzeme özellikleri vb. bilgiler tamamen üretici firmadan edinilerek bilgi vermek amacıyla Türkçeye çevrilmiştir. Orijinal bilgi ve belgeler üretici firmanın http://www.me-luna.eu adresli web sitesinden edinilebilir.

MeLuna tıbbi plastikten (TPE-termoplastik elastomer) üretilmiş olmakla birlikte tıbbi bir cihaz/aparat değildir. Yurtdışında marketlerde satılmakta olan bir tüketim malıdır. MeLuna kullanımının sağlığınıza etkileri konusunda mutlaka doktorunuza danışın.

Üretici firmadan alınan bilgiler doğrultusunda MeLuna'nın
-löşi akıntısı (doğum sonrası) için
-spiral kullananlar
-kızlık zarının yırtılmasından sakınanlar
tarafından kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

MeLuna vajina florasını ve pH'ını bozmadığı, emici olmadığı, vücutta herhangi bir kalıntı bırakmadığı ve tek kullanımlık ürünlerin AKSİNE sterilize edilebilir olduğu için jinekolojik rahatsızlıkları engelleyen bir ürün olarak tanıtılmaktadır. Fakat bunlar tıbbi tavsiye olarak alınmamalıdır.

Bu güne kadar bilimsel yayınlarda yer bulmuş ve  menstruasyon kabı kullanımıyla ilişkilendirilmiş bir toksik şok vakası olmuştur, (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4556184/pdf/jidmm-26-218.pdf). Söz konusu menstruasyoın kabı farklı bir markaya aittir ve malzemesi de MeLuna'dan farklıdır.

MeLuna kullanmayı düşünüyorsanız ve vajinal kuruluk, mantar enfeksiyonu vb. jinekolojik rahatsızlıklarınız varsa doktorunuza danışın. MeLuna kullanımından sonra bunlar ortaya çıktıysa lütfen ürünü kullanmayı keserek doktorunuza başvurun.

2 yorum:

  1. Riası yani spirali olan hiçbir kadın yok mu kullanan acaba? Sonuçta en azından denize girmek için tampon kullanıyorum. Bu konuda size gelen bir deneyim var mı?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. merhaba, spiral ve kap kullanan biriyle yazışmıştık, doktorundan spiralin ipini kısaltmasını istediğini söylemişti... siz de doktorunuzla görüşebilirsiniz belki

      Sil

Popüler Yayınlar