DÜNYAYI KURTARAN KADINLARDA ARA

13.1.11

biz kimiz, neden burdayız?


Blogu yaklaşık 3 ay önce açtığımızda aklımızda şekillenmiş ve şekillenmemiş birçok şey vardı. Herşeyi tasarlayıp öyle mi başlasak, yoksa en somut ucundan tutup çeksek mi diye bayağı düşündük. Ama blogu tasarlamaya başlayınca içimize düşen ateş harlandı ve bir an önce yayına geçme dürtüsüne karşı gelmedik. Nasıl olsa yanımızda bir sürü dünyayı kurtaran kadın vardı, elbet hep birlikte güzel birşeye doğru ilerleyecektik. Ve umduğumuz gibi oldu. Bir çok sevgili kadından birçok güzel öneri aldık. Bizi ilk günden sessiz sedasız takip eden bir kadının dürtmesi sayesinde de bu yılın ilk yazısında bu "oluşumu" biraz daha tarif etmek gerektiğini farkettik.

Öncelikle amacımız sadece menstruasyonu ele almak ya da menstruasyon ürünlerini tanıtmak değil. Şimdilik böyle görünebileceğinin farkındayız ama herşeyin zamanı geldiğinde yerine oturacağını düşünüyoruz. Ve siteye girince hayatında ilk defa menstruasyon kabı diye birşey duyanların yaşadığı şok da hoşumuza gitmiyor değil :) Dünyayı kurtaran kadınların elini atacağı bir çok önemli konu var ama yine de menstruasyonun kadınların evrenle ilişkileri için bir kilit noktası olduğuna inanıyor, o yüzden dünyayı kurtarmak için iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyoruz. Çünkü alternatif menstrüasyon ürünlerini keşfetmek bizim için bir aydınlanma oldu, bir ürünle insanın hayatı değişmez ama kendi kaplarımızı sipariş etmeye karar verdiğimiz andan beri vücudumuza ve evrenle ilişkimize bakış açımız değişti. Bu ürün ve bu bakış açısı şu ana kadar bize sunulmamış bir seçenekti ve biz başkalarına sunmazsak içimiz rahat etmeyecekti. Deneyimlerimizi burada okuyabilir kendi menstrüasyon bilgileriniz, deneyimlerinizi, hikayelerinizi anlatabilirsiniz.

Kısacası Blog içeriği henüz istediğimiz gibi diyemeyiz. Amacımız menstrüasyon dahil kadınlar ve dünyayı nasıl kurtarabildikleri hakkında herşeyin burada bulunması. Şimdilik sayfanın sağ tarafındaki dünyayı kurtaran kadınlar linklerini takip ederek doğum, eğitim, ekonomi, sağlık, tarım, yemek, ekoloji, kadın hakları vs üzerine, sistemin bize sunmadığı alternatifler hakkında bir çok dünyayı kurtaran kadının fikirlerine ve deneyimlerine ulaşabilirsiniz. Biz çoğu zaman yazmak istediğimiz birşeyin bu linklerden birinde zaten yazılmış olduğunu buluyoruz. Ama söylenecek şeyler bitmez ve ne kadar çok söylenirse o kadar çok gerçek olur, tabii ki biz de bunları yazacağız. İçeriğin genişletilmesi ile ilgili birkaç dünyayı kurtaran kadınla görüşme halindeyiz, sizin de önerilerinizi bekleriz.

Mektubumuzu burada bitirirken, bu yeni başlayan yılın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isteriz. İster bilimsel ister mistik yönden bakın, dünyamızın ve insanlığın imtihan halinde olduğu açık. Birşeyler yapacaksak şu an tam zamanı. Umarız bu sene hepimiz memnun olmadığımız birşeyleri değiştirmeyi, sevdiğimiz birşeylere ve öncelikle kendi kendimize daha sıkı tutunmayı başarırız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar